| Material | Rostfritt stål;Titanium |
| Designer | Martti Rytkönen |
| Serie | Peak |
| Vikt | 0.22 kg |
| Bredd | 0.6 cm |
| Höjd | 21 cm |
| Tvättråd | Tål maskindisk |
| Ursprungsland | CN |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
| Specifikation | Antal |
|---|---|
| Nuvarande | 9417 |
Med sin uppväxt i norra Karelen har Martti Rytkönen en oundviklig relation till naturen. I Orrefors barserie Peak parar han fjälltoppars storslagna auktoritet med det slipade glasets förmåga att vackert bryta även de svagaste ljusstrålar. Serien omfattar Old Fashioned-glas i två storlekar, ett Highballglas och dessutom underlägg och sugrör i klassiskt varmtonad metall. Serien lanserades 2018.
Saknar produkten märkningsalternativ men du vill ha den märkt, vänligen kontakta oss. Logotyp eller bild som du vill märka din produkt med bifogar du i det sista steget i din förfrågan.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |