| Material | Kristallglas |
| Designer | Erika Lagerbielke |
| Serie | Grace |
| Volym | 39 cl |
| Vikt | 0.17 kg |
| Bredd | 8.8 cm |
| Höjd | 9 cm |
| Tvättråd | Tål maskindisk |
| Ursprungsland | SK |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
| Specifikation | Antal |
|---|---|
| Nuvarande | 8943 |
Med Grace från Orrefors visar Erika Lagerbielke hur också barglas kan få en lätt, närmast graciös karaktär. Väggarna är tunna som på ett vinglas och formade som en klassisk dubbelkon, med en låg midja som passar handens grepp perfekt. Grace finns i tre storlekar: Old Fashioned, Double Old Fashioned och Highball. Fyll dem med klassiska spritdrinkar, eller bjud på samtidens cocktails och aperitifer där fruktjuicer, smaksatta tonics, gröna örter och andra alkoholfria ingredienser bildar intressanta smakupplevelser av helt egen kraft. Serien lanserades 2022.
Saknar produkten märkningsalternativ men du vill ha den märkt, vänligen kontakta oss. Logotyp eller bild som du vill märka din produkt med bifogar du i det sista steget i din förfrågan.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |